PASJA. KULTURA. EMOCJE.

Wielkopolski Klub Tańców Polskich to formacja zrzeszająca pasjonatów tańca w każdym wieku – od rozbawionych i pełnych niekończącej się energii dzieci, poprzez zdeterminowaną i utalentowaną młodzież oraz studentów, aż po dojrzale i w pełni szyku prezentujące się osoby dorosłe.

Celem Klubu jest przede wszystkim rozwój talentu i pasji do tańca, a także popularyzacja tańców polskich w formie towarzyskiej, poprzez czynny udział tancerzy w ogólnopolskich turniejach tańców polskich, jak również pokazach i koncertach.

WKTP jest czynnym członkiem wspierającym Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej – CIOFF®, która zrzesza 85 państw członkowskich i jest organizacją działającą przy UNESCO jako oficjalna konsultacyjna organizacja pozarządowa.

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Nauka tańca dla dzieci i dorosłych.

Udział w konkursach tanecznych.

Prowadzenie warsztatów tańca.

Pokazy tańca par turniejowych.

Występy i koncerty na bazie tańców narodowych.

Współpraca z teatrami oraz innymi formacjami w zakresie obsługi baletowej projektów kulturalnych.

NASI INSTRUKTORZY

Paweł Tomczyk